ΤΕΛΙΚΟ: Σταντάρ Λιέγης – ΠΑΟ 0-0

Αθήνα

Την πρώτη μάχη του με τη Σταντάρ Λιέγης στο πλαίσιο τους γ’ προκριματικού γύρου του Champions League δίνει αυτή τη στιγμή ο Παναθηναϊκός. Ελπίδα όλων να φύγουν από το Βέλγιο έχοντας στις αποσκευές τους ένα καλό σκορ εν όψει και της ρεβάνς στη Λεωφόρο την ερχόμενη Τρίτη (5 Αυγούστου).

ΠΗΓΗ: In.gr

22:52

Τέλος, ο Παναθηναϊκός παίρνει το 0-0 μέσα στο Βέλγιο

22:50
91′ Ο Εζεκιέλ βγήκε τετ-α-τετ,όμως ι Κουτρουμπής κάνει ένα υπέροχο τάκλιν και κλέβει τη μπάλα από τον παίκτη της Σταντάρ προτού σουτάρει και τα πράγματα γίνουν πολύ δύσκολα για τους «πράσινους»
22:23

64′ Δοκάρι!!! Εκτέλεση φάουλ του Παναθηναϊκού από μακριά, η μπάλα πάει στον Σίλντενφελντ ο οποίος δοκιμάζει ένα πολύ δυνατό σουτ και η μπάλα «τραντάζει» το οριζόντιο δοκάρι του Καβασίμα

22:20

61′ Αλλαγή για τη Σταντάρ Λιέφης, ο Μποκού παίρνει τη θέση του Σιμάν

22:16

58′ Γύρισμα του Κασελά, σε κόρνερ η άμυνα του Παναθηναϊκού

22:16

57′ Ο Πέτριτς βγήκε τετ-α-τετ μετά από συνεργασία με τον Ατζαγκούν, ο Καβασίμα πρόλαβε και απέκρουσε

21:41

41′ Κίτρινη κάρτα στον Βαν Νταμ για το πολύ σκληρό μαρκάρισμα του στον Ζέκα

21:41

21:39

38′ Γέμισμα του Βαν Νταμ, ο Ντε Καμάργκο κατέβασε μέσα στην περιοχή, σούταρε, ο Κοτσόλης έδιωξε σε κόρνερ

21:36

37′ Κίτρινη κάρτα στον Μέντες

21:35

36′ Απομακρύνει η βελγική άμυνα

21:35

35′ Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

21:32

32′ Απομακρύνει η άμυνα του Παναθηαναϊκού

21:32

31′ Φάουλ σε καλή θέση για τους Βέλγους

21:31

31′ Ο Μέντες ανατρέπει τον Εζεκιέλ στα όρια της περιοχής, οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι

21:30

30’Μακρινό σουτ του Νάνο, με δυσκολία αποκρούει ο Καβασίμα, κόρνερ κερδίζει ο Ζέκα στη συνέχεια

21:29

61% -39% υπέρ της βελγικής ομάδας η κατοχή

21:28

28′ Κίτρινη κάρτα στον Μπιά για πολύ σκληρό φάουλ στον Ζέκα

21:22
21′ Πρώτη καλή ευκαιρία του Παναθηναϊκού, ο Πέτριτς έκανε σέντρα από τα αριστερά, ο Μπεργκ δεν πιάνει καλά το σουτ και στέλνει τη μπάλα άουτ
21:18
16′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σταντάρ. Ο Σιμάν έκανε το γύρισμα στην περιοχή, η άμυνα του Παναθηναϊκού έδιωξε άσχημα τη μπάλα, η οποία κατέληξε στον Μπιά όμως το σουτ του κόντραρε στον Σίλντενφελντ
21:09
Πριν την έναρξη του αγώνα ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού, Γιάννης Αλαφούζος, έκανε δηλώσεις στην κάμερα του ΟTE TV και είπε τα εξης:«Θα προσπαθήσουμε να τα πάμε καλά. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι αντιμετωπίζουμε μια ομάδα που παραλίγο να στεφθεί πρωταθλήτρια Βελγίου και προέρχεται από ένα πρωτάθλημα καλύτερο από το δικό μας.»Θα κάνουμε ό,τι μπορούμε. Έχουμε εμπιστοσύνη στα παιδιά, αλλά είναι δύσκολο παιχνίδι. Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι και όντως πικραθήκαμε πέρυσι που δεν παίξαμε, αλλά το θεωρούμε φυσιολογικό για τον Παναθηναϊκό.»Είμαστε συγκεντρωμένοι, οι παίκτες είναι σε καλή κατάσταση, με υψηλό φρόνημα και πιστεύουν στις δυνατότητές τους και την τακτική του προπονητή».
21:06
7′ Κάθετη μπαλιά του Ντε Καμάργκο μέσα στην περιοχή, απομακρύνει η άμυνα του Παναθηναϊκού
21:05
5′ Πιο απειλητικοί οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά